Rock-A Festivali


Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Alternatif Yaşamın Demo”su Rock-A sona erdi.

Bu yıl İzmir – Foça, People Camping’de yapılan festivalde yaklaşık 1000 çadır kuruldu. Tamamen gönüllülerle organize edilen festivale giriş ücreti olmadığı için katılanların sayısı tam olarak bilinemiyor. Yine de özellikle cumartesi günü katılımcıların sayısının 4000 kişiyi geçtiği düşünülüyor.

Organizasyondan konuştuğumuz Savaş; bu yıl müziğe daha az yer verilmesine gelen eleştirilere; alan değişikliği sebebiyle daha güneşli bir kumsala geçildiğini dolayısıyla ancak akşam saatlerinde müziğin başlayabildiğini,  daha önemlisi Rock-A Festivalinin amacının daha çok atölyeler üzerine kurulu olduğunu ve atölyelerin canlanması için bu değişikliğe gittiklerini belirtti.

TayfaBandista ise Rock-A(lternatif)’da, yaygın “star”laşma ve müzik endüstrisine karşıt tavır geliştirme kaygısıyla sahne almadıklarını ve her yıl sahne alan müzisyenlerin aynılaşmamasının amaçlandığını belirtti.

Üç gün süren, kendi halince bir koyda, az sayıdaki zeytin ağaçlarının gölgesinde ama muhteşem bir manzara ve tertemiz bir denizde yaşanan festival’den bir kaç kare…

Festival Habercisi, Yeşil Gazete – Sanat

Bu haber 08.08.2011 tarihinde Yeşil Gazete’de yayımlanmıştır.

Reklamlar
Galeri | Bu yazı Festivall, Travel, Yeşil Politika içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s